Esimene ülesanne: levitamisplatvormid

Kursuse esimene, kaks nädalat kestev sissejuhatav teema on “Digitaalne õppevara ja selle levitamise platvormid”. Teie ülesanne on järgmine:

  • Lugege läbi eestikeelsed lugemismaterjalid “Sissejuhatus digitaalsetesse õppevarasse”, “Digiõppevara kontseptsioon 2015” ja tutvuge lugemismaterjalis viidatud linkidega. Valiku repositooriume leiate ka esitlusest “Digitaalne õppevara ja selle levitamise platvormid“.
  • Valige üks õppematerjalide repositoorium/referatoorium (mitte eKoolikott), tutvuge selle võimalustega ja saadaolevate õppematerjalidega teie õpetatavas või teid huvitavas aines/teemal.
  • Koostage lugemismaterjalide ja repositooriumiga tutvumise põhjal ajaveebipostitus, milles kõrvutate teie poolt valitud/katsetatud repositooriumi omadusi, eesmärke ja sisu eKoolikoti omadega.
  • Jälgige kursusekaaslaste ajaveebe ja osalege aruteludes.

Oma postituse sissejuhatuses võiksite läheneda teemale natuke laiemalt. Millised on teie senised kokkupuuted digiõppevaraga? Milliseid teiste poolt koostatud õppematerjale te kõige enam kasutate oma õpetamise või õppimise toetamiseks? Milliseid vahendeid kasutate veebist leitud õppematerjalide haldamiseks? Kas ja kuidas jagate leitud häid materjale kolleegidega?

Üheks oluliseks probleemiks on õpetajate valmisolek oma õppematerjalide avaldamiseks ja levitamiseks. Palju häid materjale on kasutusel ainult oma õpilastega või jagatud vaid lähemate kolleegidega. Mis takistab õpetajaid oma materjale laiemalt jagamast? Kuidas saaks õpetajaid motiveerida oma materjale avaldama?

Ootan teie postitusi pühapäevaks 4. märtsiks.

Head kaasa mõtlemist!

16 kommentaari “Esimene ülesanne: levitamisplatvormid”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s